Ezüstérmet szerzett az országos bajnokságon a Bonyhád BFC

bfc1.jpgbfc2.jpgA Bonyhád BFC strandfoci csapata parádés játékkal, százszázalékos teljesítménnyel jutott el a Nestea Strandfoci Országos Bajnokság nagydöntõjének fináléjáig. A bajnoki aranyért lejátszott találkozón azonban a válogatott sorral felálló, európai bajnokok tornáját nyerõ Goldwin Pluss visszavágott a völgységieknek a szombati vereségért és megvédte bajnoki címét. A döntõt követõen a bonyhádiak három játékosát, Tasselmájer Adriánt, Dénes Sándort és Tóth Adriánt meghívták a magyar válogatottba.

bfc3.jpgA szombati csoportmérkõzéseken a Bonyhád elõbb a rendszeres döntõ-résztvevõ Blue Jeans csapatát múlta felül, majd a szigetvári meglepetéscsapatot verte hasonló arányban. A csoportelsõségrõl döntõ találkozón a Goldwin Pluss következett. Az európai bajnokok tornáját százszázalékos teljesítménnyel megnyerõ, a hazai bajnokság öt grand prix tornájából pedig négyet besöprõ, válogatottak egész sorát felvonultató sztárcsapat ellenében 0-3-ról fordítva nyertek a bonyhádiak, így megelõzve nagynevû riválisukat, csoportelsõként kerültek a legjobb négy közé.

bfc4.jpgA vasárnapi elsõ elõdöntõben a Bonyhád a Szász-Thermet búcsúztató budapesti Chicago F.Faktorral találkozott. A völgységi csapat – lelkes szurkolótábora támogatásával – szinte extázisban futballozott (többen életük meccsét játszották) és kiütötte jó erõkbõl álló ellenfelét. A másik elõdöntõben a Goldwin Pluss ha nehezen is, de legyõzte a Sivamont csapatát, így eldõlt, Czinkonéknak másodjára is le kellene gyõzniük Európa legjobbját a bajnoki címért.

bfc5.jpgA döntõ tapogatózó játékkal indult, majd a világ egyik legjobb strandfocistája, Fekete Viktor villant és lõtt szenzációs gólt a félpályáról (0-1). A bonyhádiak még fel sem ocsúdtak a bekapott gól okozta sokkból, egy másik válogatott, Vernyik is beköszönt egy védelmi hibát kihasználva (0-2). Hosszú percekig próbált magához térni a BFC, majd a harmad utolsó percében egy labdaszerzést követõen Dénes bfc6.jpglõtt nagy gólt (1-2). A völgységiek már a harmad végét várták, rosszul tették, elõbb Fekete Tamás lõtt elementáris erõvel Tasselmajer kapujába (1-3), majd Fekete Viktor középre emelt labdáját Besenyei ollózta parádés mozdulattal a bonyhádi kapuba (1-4). Az elsõ harmadban a Goldwin megmutatta, miért is Európa legjobbja.

A második felvonásban sem lassított a címvédõ, a kezdés után bfc7.jpgnem sokkal Fekete Viktor ollózott egy káprázatos gólt (1-5). Eldõlni látszott a meccs, de Czinkon egy ellene elkövetett szabálytalanságot követõen szépített (2-5). A gólt követõen lendületbe jött a Bonyhád, a goldwinosok próbálták lassítani a játékot, de többször is csak szabálytalanul tudták megállítani Mátéékat. A kiharcolt szabadrúgásokat viszont nem sikerült gólra váltani, így két harmad után három gól volt a különbség.

bfc8.jpgA záró játékrészt ismét gyors góllal kezdte a Goldwin, egy gyors egyérintõs támadást Besenyei fejezett be (2-6). Elõnyük tudatában visszaálltak a Heves megyeiek, Tóth Adriánék viszont nem találták a zárt védekezés ellenszerét, így hosszú percekig nem is történt semmi érdemleges. A vége elõtt öt perccel mindent egy lapra feltéve vészkapus játékra váltott a Bonyhád, Tálas érkezett leghátulra. Gólt viszont ekkor is csak pontrúgásból sikerült elérni, Dénes lõtt nagy gólt szabadrúgásból (3-6). A mérkõzés utolsó másodperceiben Fekete Viktor mutatta be újfent klasszisát a nézõknek, óriási gólt ollózott a félpályáról (3-7).

bfc9.jpgMíg a Bonyhád BFC a döntõben sajnos nem tudta megismételni a tornán addig nyújtott pazar teljesítményét, addig a Goldwin Pluss sztárjátékosai nagyon összeszedték magukat és legjobbjukat nyújtották, így megvédték hazai bajnoki címüket. A völgységieknek azonban nincs miért szégyenkezniük, elmondhatják, hogy Európa legjobb strandfoci csapata mögött szerezték meg az ezüstérmet, amivel nagy valószínûséggel jogot szereznek az európai bajnokok tornáján való részvételre.

bfc10.jpgNestea Strandfoci Grand Prix, Szuperdöntõ, Balatonlelle, eredmények:

Csoportmérkõzések:

bfc11.jpgBonyhád BFC – Blue Jeans 7-3 (Dénes 3, Jaksa, Tóth A., Tálas, Máté R.)

Goldwin Pluss – Keresztes Lovagok 10-4

Bonyhád BFC – Keresztes Lovagok 7-4 (Czinkon 3, Dénes 2, Máté N., Máté R.)

Goldwin Pluss – Blue Jeans 9-8 (bu.)

bfc12.jpgBlue Jeans – Keresztes Lovagok 4-5 (bu.)

Bonyhád BFC – Goldwin Pluss 7-4 (Czinkon 2, Varga 2, Máté Z., Jaksa, Máté R.)

Az A. csoport végeredménye: 1. Bonyhád BFC 9 pont, 2. Goldwin Pluss 5 pont, 3. Keresztes Lovagok Szigetvár 2 pont, 4. Blue Jeans 2 pont.

B. csoport: Sivamont Ugraiimre – Chicago F. Faktor 9-4, Szász-Therm Corrado – Sprint FC 5-3, Sprint FC – Sivamont Ugraiimre 1-0, Chicago F.Faktor – Szász-Therm Corrado 8-7, Chicago F.Faktor – Sprint FC 10-3, Sivamont Ugraiimre – Szász-Therm Corrado 7-6.

bfc13.jpgA B. csoport végeredménye: 1. Sivamont Ugraiimre 6 pont, 2. Chicago F.Faktor 6 pont, 3. Szász-Therm Corrado 3 pont, 4. Sprint FC 3 pont.

Elõdöntõk:

Bonyhád BFC – Chicago F. Faktor 11-3 (4-2,4-1,3-0). Gólszerzõk: Máté N. 2, Tóth A. 2, Dénes 2, Czinkon 2, Jaksa, György, Máté R. ill. Makrai, Csopaki, Zoufal.

SivaMont Ugraiimre – Goldwin Pluss 4-6 (0-1,3-4,1-1). Gólszerzõk: Frank 3, Gauland, ill. Fekete V. 2, Besenyei 2, Csomós, Vernyik .

A 7. helyért: Blue Jeans – Sprint FC 7-6 (1-1,2-1,4-4)

Az 5. helyért: Szász-Therm-Corrado – Keresztes Lovagok 6-5 (2-1,2-1,2-3)

A 3. helyért: Chicago F. Faktor – Siva-Mont-Ugraiimre 5-5 (2-2,2-0,1-3,0-0), büntetõkkel: 1-0. Gólszerzõk: Csopaki 4, Makrai, ill. Szalay 2, Gauland, Frank, Pázsit.

bfc14.jpgDöntõ:

Goldwin Pluss – Bonyhád BFC 7-3 (4-1,1-1,2-1). Gólszerzõk: Fekete V. 3, Besenyei 2, Vernyik, Fekete T., ill. Dénes 2, Czinkon.

A döntõ gólkirálya: Csopaki István (Chicago) 21 góllal. A döntõ legjobb játékosa: Fekete Viktor (Goldwin Pluss), a döntõ legjobb kapusa: Tasselmájer Adrián (Bonyhád). Fair Play-díj: Keresztes Lovagok Szigetvár. 2010 legjobb játékvezetõje: Mocsári Tamás. 2010 összesített gólkirálya: Fekete Tamás (Goldwin) 29 góllal.

A Bonyhád BFC bajnoki ezüstérmes csapatának tagjai: Tasselmájer Adrián, Kácsor István, Görföl Zsolt kapusok, Máté Norbert, Czinkon Szabolcs, Tóth Adrián, Dénes Sándor, Máté Róbert, Jaksa Péter, Tálas Zoltán, György Attila, Miklós Csaba, Varga Ákos, Máté Zoltán, Fekete Krisztián, Máté Balázs mezõnyjátékosok, Bölcsföldi Zoltán, Réger Balázs csapatvezetõk.