Széchenyisek a Föld napján

A Föld napja alkalmából szervezett városi rendezvényekhez csatlakozott iskolánk, a BONI Széchenyi István Általános Iskola is. Öt osztály gyûjtötte a fémdobozokat a városi akció keretében november óta, közülük a 2.d osztály tanulói 10 ezer Ft jutalmat vehettek át a 2. helyezésért. Az iskola környékét tisztították meg a szeméttõl a 3.d-e, 5. f-g napközis, iskolaotthonos csoportok. Az április 23-án szervezett városkörnyéki vetélkedõn a városi könyvtárban számot adtak tanulóink (hat tanulópáros) környezetvédelmi ismereteikrõl. Az 1-3. helyezés volt tudásuknak jutalma.

Az iskola kezdeményezésére papírgyûjtést hirdettünk osztályversenyben. 15.482 kg papírt gyûjtöttek a tanulók és a szülõk. Több osztály példamutató egyetértésben és munkamegosztásban osztályfõnökük irányításával serkentette a lakosságot is a csatlakozásra. A felsõsök közül a díjazott osztályok: 5. e (2.989 kg), 6.e, 5.f. Az alsós osztályok legjobbjai: 2.d, 2.e, 4.e. Az uszoda dolgozói a sziklakert növényeit frissítették. A testnevelés alól felmentett tanulóknak is akadt munka: az õsszel ültetett udvari és lakótelepi fák szomját oltották locsolással.