Három hét – három sikeres verseny

Az elmúlt három hétben három jelentõs versenyen indultak a bonyhádi Anonym SE triatlonistái. Július 16-án Szombathelyen rendezték meg az Olimpiai távú Amatõr OB-t (1500 m úszás, 40 km kerékpározás, 10 km futás). Kisebb bosszúsággal kezdõdött a napja a Vasi Vasemberre érkezõknek, hiszen a nagyszámú helyszíni nevezõ miatt hosszú sorok álltak a nevezési irodánál, e miatt mintegy 15 perccel eltolták a rajtot. A verseny azonban nagyon jó volt. A víz 24 fokos, igazán kellemes, a kerékpározás nagy élményt nyújtott a résztvevõknek, hiszen remek idõben és változatos, technikás pályán kellett teljesíteni a 40 km-t. Nem lehetett bolyozni, ez külön nehézséget okozott az indulóknak. Ez a verseny jól szolgálta a szövetség azon célját, hogy az elit versenyzõk nagyszámú amatõrrel együtt versenyezzenek. A versenyt követõen mindenki megérdemelten fogyaszthatta el a rendezõk által felajánlott krumplistésztát. A versenyen a veterán korcsoportban országos bajnoki bronzérmet szerzett Fröhlich Henrik, aki 2:55:23-as idõvel ért célba.

Július 24-én Balassagyarmaton rendezték meg a Váltócsapatok Országos Bajnokságát. Kitûnõ hangulat, nagyszerû, izgalmas csatározás jellemezte a jubileumi rendezvényt a balassagyarmati nyírjesben. A senior csapatok között a Kiss László – Gergelics István – Fröhlich Henrik összetételû csapat a 2. helyen ért célba, 2:09:56 összidõvel.

Július 23-án ugyanitt triatlon ranglistaverseny megrendezésére került sor, ahol az alábbi eredmények születtek: Serdülõ fiú: 24. Oberling Kriszián. Újonc lány: 16. Hangya Adrienn.

Július 30-án az év egyik legjelentõsebb hazai triatlon eseménye, a nagyatádi IRONMAN került megrendezésre. A rekordszámú, 474 egyéni induló és csaknem 200 váltó szombaton reggel 7.40-kor ágyúlövésre futott be a gyékényesi kavicsbánya tavába. A 3,8 km úszás, 180 km kerékpár, végül pedig „levezetésként” maratoni, azaz 42,2 km futásból álló versenyen az Anonym SE csapatából öten álltak rajthoz és kiváló eredmények születtek.

Férfi, A50-54: Bajnok Lippai Zoltán, idõeredménye 10:38:56.

Férfi, A65-69: bronzérmes Fröhlich Henrik 14:51:12.

Férfi, A45-49: 9. Kollár József 12:34:32.

Férfi, A30-34: 8. Plesz Botond 10:01:49. Antalicz Loránd ezúttal váltóban állt rajthoz.

Amíg az idõsebbek a hosszú távú OB-n versenyeztek a fiatalok az ugyancsak Nagyatádon megrendezett CETREND 10 km úszógálán álltak rajthoz. Eredmények: 5.Oberling Krisztián 2:47:43, 11.Oberling József 3:21:30, 13.Hangya Adrienn 3:33:05 – aki egyben a verseny legfiatalabb indulója volt.