Három gyerek – három kupa – tizenhárom érem

20110228.jpgA Hód Úszó SE február 26-27-én rendezte a hagyományos Tavaszváró Nemzetközi Úszóversenyét a Gyarmati Dezsõ Sportuszodában. Az év elsõ rangos úszóversenyére 4 országból érkeztek versenyzõk, a hazai 30 egyesület mellett a romániai Pitesti és Arad, a szerbiai Novi Sad, és Indonézia úszói vettek részt a viadalon. A két nap alatt a résztvevõ 512 úszó összesen 1550 rajtot vett. Idén elõször versenyeztek a budapesti A Jövõ SC-Veolia válogatott sztárjai is. Rajtkõre állt többek között Verrasztó Dávid, Verrasztó Evelin, Joó Sára, Mutina Ágnes, Biczó Bence, Molnár Ákos, Jakabos Zsuzsanna. Utóbbi a 200 m gyorsúszást a világ idei 7. legjobb idõeredményével teljesítette. A Bonyhádi ÚSE kis úszói is büszkék lehetnek eredményeikre. Wurst Bálint (2003) két arany-, két ezüst- és egy bronzérmet szerzett. Balogh Vivien (2002) három arany- és két ezüstérmet nyert. Horeczky Balázs (2001) egy arany-, egy ezüst- és egy bronzérmet szerzett. Mivel a korosztályukban mindhárman egy-egy versenyszámban a legmagasabb LEN pontot szerezték meg, ezért mindegyikük kupát nyert. A csapatversenyben a 33 gárdából a 11. helyen végzett három kitûnõ úszójának köszönhetõen a Bonyhádi ÚSE. Gratulálunk a szép teljesítményhez!