Vörösmarty-nap

December 1-jén változatos programokkal emlékezünk iskolánk névadójára a hagyományos Vörösmarty-napon. Az alsósok Az ördög 9 kérdése címû elõadást nézhetik meg, majd játékos sportvetélkedõre kerül sor. Ezután sétát tesznek a Vörösmarty emlékhelyekre, kézmûves foglalkozások, ünnepi faliújság készítés, s vetélkedõ lesz a nap programjában, közben sok jutalom is gazdára talál. A felsõsök elõzetes feladatokat is kaptak, többek közt plakátot kell készíteniük a reformkorral kapcsolatban, valamint osztályonként 2 újságot is kaptak: az egyikben rövid ismertetõt olvashatnak iskolánk történetérõl, Vörösmarty Mihály életérõl, valamint Bonyhád város történetérõl. A másik egy rejtvényújság, amelyet ki kell tölteniük. Az osztályok közösen vesznek részt a forgószínpad szerû rendezvényen. Többek között lesz múzeumlátogatás, táncház, kézmûves foglalkozás, rejtvény-totó, népi játékok, reformkori konyha, sütemények, valamint koszorúzás. A napot Decsi-Kiss András zenés mûsora zárja, Dalos versek címmel.