Autómentes nap – ahogy mi láttuk

Idén is megrendezték az autómentes napot Bonyhádon. Kerékpárosok iskolánktól, a Vörösmartytól indultak el a Perczel Mór Közgazdasági Szakközépiskolába. Ott ügyességi versenyen vehettek részt. Majd Tamás Zsolt vezetésével elindultak a városban egy nagy körre. Elõször az általános iskolások, majd a középiskolások. Azután pedig a Szent Imre, Bajcsy-Zsilinszky, Kossuth Lajos, Fürst Sándor, Bacsó Béla, és a Perczel Mór utcákban folytatták az útjukat. A katolikus templomnál pedig a szokásos jelmondatra felemelték kerékpárjukat. Utána pedig visszatekertek a szakközépiskolához. A megfáradt bicikliseket alma és szörp várta. Majd végül jött a tombolasorsolás, ahol iskolánk tanulói közül is sokan vehették át nyereményüket.

Iskolánkból a legtöbben az 5/b osztályból jöttek, 9-en, a második-harmadik helyen pedig a 6/b és a 6/c végzett 7-7 fõvel. Iskolánkat összesen 34 tanuló képviselte, így elmondhatjuk, hogy két év alatt sikerült több mint megduplázni a kerekezõk létszámát. Reméljük, hogy folytatódik ez a tendencia.