Szlovén és cseh gyõzelem a világkupán

20090629-1.jpgSzlovén gyõzelemmel ért véget a 2. Impulzív Dupla Ultartriatlon Világkupa Futam Bonyhádon. Matej Markovi kirobbanó formában volt idén, mindvégig vezetve a mezõnyt, 22 óra 7 perc alatt ért célba. Ezzel 54 percet javított a pályarekordon. Második lett a francia Pascal Jolly, míg a bronzérmet honfitársa, Emmanuel Conraux szerezte meg. Tolna megyét két versenyzõ képviselte: a tamási Breuer-Orbán Károly a hatodik, a bonyhádi Fischer János pedig a 12. helyen végzett. A két nõi induló közül a cseh Sarka Kolbova nyerte el az aranyérmet. Magyar bajnokot is avattak a versenyen, a szigetszentmiklósi Török-Ilyés László az abszolút negyedik helyen ért célba. õ produkálta a mezõny legjobb futóeredményét, 8 óra 9 perc alatt teljesítette a 84,4 km-es futást.